Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Papíron a helyes méret, gyakorlatilag egy picivel rövidebb. Annyira hogy feszíti a szerkezetet és "keresztbe" áll a váltó oldalon a szíjtárcsa.)
    Fogazott szíjaknál nem mindegy a fogprofil. Lehet, hogy ebből eredhet a probléma. Egy szélesebb fogprofilnál nem ül úgy bele a szíjfog a kerékbe, ezáltal, mintha rövidebb lenne.
    Attached Files

    Komment


      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szeretném tudni ,a fúvóka méretét a Riga karburátornak
      Ma szétszedtem egyet, a számbeütés már lekopott róla, de kaliberrel mérve abban 70-es volt.

      Komment


        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        de kaliberrel mérve abban 70-es volt.
        Több napos próbálgatással beindult ,ez a ......... simson 0,67-es fúvókával: viszont nem reagál az üzemanyagcsavarra.akkor a közelben járok .Egy gépkönyv sem ír méretet.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Több napos próbálgatással beindult
          Egyel nagyobbat kipróbálhatsz még a Simson fúvókából. Ha viszont akkor sem reagál akkor egy kopott porlasztó lehet a fő ok. A falsh levegőt már gondolom kizártad. Hányas Rigát sikerült szerezned?

          Komment


            Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hányas Rigát sikerült szerezned?
            12-es ,de KTM hobbi vázba került mert a Sax-blokk törött és hiányos:annyira régi ,nem láttam hozzá hasonló motorral szereltet egyet sem .....Egy csonkot kellett vágnom a vázon,a kereket megfordítottam így marad eredetinek, talán mehetek vele....
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egy gépkönyv sem ír méretet.
              Van egy javítási gépkönyvem a Simson -okról, annak a 80. oldalán ez van.
              Az egész könyv (fájl) 31,5 MB, ide nem tudom feltenni.
              Ha adsz egy e-mail címet elküldöm, hátha jó lesz Neked, talán tudod használni.
              Attached Files

              Komment


                Köszönöm,de csak Simson fuvókát tettem Riga karbiba mert nem találok méretet és az enyéim üresek,viszont ma lemondtam a kinlódásról áttoltam a pihenőbe.A jó idő és a hosszabb nappalok miatt bele kell vágnom a félbemaradt munkáimba és mindjárt itt lesznek a nem szeretem kerti munkák is.....
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  12-es ,de KTM hobbi vázba került mert a Sax-blokk törött és hiányos:annyira régi ,nem láttam hozzá hasonló motorral szereltet egyet sem
                  Egy Riga blokkot azért könnyebb életre kelteni, mint egy nálunk ritka, ráadásul hiányos Sax-ot. Ha meg továbbra sem akar működni akkor hamarosan ideér a börze szezon, biztosan találni ép porlasztót hozzá.

                  Komment


                    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    és mindjárt itt lesznek a nem szeretem kerti munkák is.....
                    Már épp kérdezni akartam, hogy ugye az első tavaszi lemosó permetezésen már túl vagy és az alma, körte metszéssel is elkészültél? Bírom, amilyen őszinte szeretettel beszélsz a kerti munkákról (mondjuk a permetezést én is utálom).
                    Azért csak hajrá...

                    Komment


                      Őszintén... még életemben nem csináltam lemosó permetezést.

                      Tudom,hogy kellene ,de inkább veszek egy liter olajat a motoromba ,minthogy számomra ismeretlen szereket vegyek amitől majd meg döglők permetezéskor....Tudom kellene mert az ismerőseim minden kis pénzüket ezekre az izékre költik tavasszal és egész szezonban, Viszont jobban esik ősszel az a 20 db körte ami nem látott mérget és késsel kell kifaragni az ehető részeket,mint az ízetlen tápoldatos egészségesnek tűnő...Ez nem teljesen igaz: mert ha véletlenül letévedek a kertbe és látom a bogarakat. akkor kapnak tőlem egy egy méreg-adagot!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Simson fuvókát tettem Riga karbiba mert nem találok méretet és az enyéim üresek
                        Itt nézted már?
                        https://e-motorparts.addel.hu/43287-...9-108-12-0-chn

                        Komment


                          Emlitettem más topikban, hogy kivonták a forgalomból az autómat
                          Azóta is intézem a helyzetet
                          Ma, biztositó, ügyfélszolga, nagyon rendes volt, azt mondja várjak megnézi ugyanabban az adatbázisban ahol az okmányiroda is. Ááá, hát hiszen ott van, mondta- Egy betü-/kötőjel/másik betü és négy szám, kérdeztem. Jaaa, ő az alvázszámot kereste, rendszám szerint ő sem találja. Anyám...
                          Igérte hogy ezt elintézi, valaki náluk hibázott

                          Gondoltam, egy orvosi igazolás jó lesz, mert tömegközlekedés és gyalogolni nem megy
                          Területi pszichiátria azt mondja, nem voltam áluk soha még, mejek el hozzájuk. Ha én el tudnék menni, akkor nem kellene mennem
                          Kérjék ki hivatalosan a papiralapú kezeléseimet Bp-röl. Azt ő nem tudja
                          Hivtam a bp-i pszichiátriát, mejek fel Bp-re és odaadja az aktákat. Mondtam hogy nem adhatja ki nekem sem
                          Akkor nézzem meg az EESZT-n, 5 évre visszamenőleg ott van minden kezelés. Ja, csak én már hat éve elköltöztem
                          Felhivtam a régi körzeti dokinőmet, aki elmondta hogy az uj körzetem köteles lekérni a papir alapú kezeléseket és az EESZT-n nincs részletesen semmi, mert ebben a helyzetben csak pszichiáter láthatná az adatokat

                          Yettel, ki akartam javitani a lakcimemet mert még a régi
                          Kártya jelszót kér. Mi van?
                          Telefn, ügyfeles azt mondja hogy az a jelszó amit akkor kaptam amikor a SIM kártyát vettem. Mondom az kb húsz éve volt amikor még PannonGSM volt. Akkor csak személyesen , menjek valamelyik Yettel boltba. Ja, a XXI.században amikor évente ellenőrzik a SIM-t majd kiszállok a fotelböl
                          Kiléptem a Yettel fiókombol és mint "civil" próbáltam ezt e helyzetet leirni online
                          Nem lehet, az üzenet is kéri a SIM jelszavát. És ha én 500ezerért szerettem volna okostelefont rendelni?

                          Ebben a kibaltázott országban azt is személyesen kellene intézni ami ott van a nagy testvér adatbázisában, de még azt se ....
                          Hogy rohadjanak meg!

                          Kijelölt szövegre nem lehet linket tenni???

                          Komment


                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ebben a kibaltázott országban azt is személyesen kellene intézni ami ott van a nagy testvér adatbázisában, de még azt se ....
                            Hogy rohadjanak meg!
                            A dokis részre nem tudok mit mondani, a telefonost viszont megértem hogy vigyáznak:
                            https://www.eset.com/hu/hirek/hogyan...es-ellen-2021/

                            Nagyon sok cég használ sms 2. faktort, ami sajnos a fenti támadási forma létrejöttéhez vezetett...

                            Komment


                              jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              telefonost viszont megértem hogy vigyáznak:
                              Én meg nem! Van oldal ahol ha kell szóban azonositanak olyan adatokat kérnek amit csak én tudok, biztositó, belépni a netbankba is sms kóddal tudok, Yettel akár online is ellenörzi a SIM kártyámat stb
                              A netbank honlapja azt mondja "csukja be a böngészőt és nyissa meg újból" aha, csak ujratöltöm, nem zárom be, mi a fenének?!
                              Kormányablakos azt kérdezte mikor költöztem el Bp-röl. Nézze meg a földhivatali nyilvántartást ahol én is látom hogy mikor jelentkeztem oda be. Áhhh, én ugráljak és adjak infót. Láttam hogy nem tecc neki, amikor néhány adatra "nem tartozik a tárgyhoz" választ adtam
                              Ha jól viselkedik az állampolgár és meghúzza magát semmi gond, ha vét valamit akkor mintha gyilkos lenne vagy milliárdokat sikkasztott volna
                              Csak kidühöngöm magam!

                              Komment


                                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én meg nem!
                                Pont ezért linkeltem egy cikket . Az meg hogy olyanokat kérdezgetnek amiket elvileg csak te tudhatsz az amerikában már jó párszor lebőgött az adóhivatalnál mint azonosítási forma... (Ehhez csak angol nyelvű cikket tudnék linkelni sajnos.)

                                Az ügyintézővel kapcsolatban igazad van, elvileg látnia kéne, illetve ha valmihez kell akkor SZVSZ a rendszernek magától ki kellene töltenie.....

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X