Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A gyűrődéssel amúgy mit lehet kezdeni?
    Szia! Titus a vasalgatást könyvek között nem ajánlom! Félő, hogy a szalag felületén lévő vasoxid megsérül. A csévéléssel meg óvatosan, mert túlfeszes csévélés esetén megnyúlhat a szalag. Ezek a szalagok már igen öregecske dolgok...
    Egy hasznos link: https://foto-kazetta-digitalizalas.b...a_javitasa_835
    Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2023 febr. 12, 21:11.

    Komment


      Köszi a hasznos infókat!

      Komment


        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ez egész jó. Egy kis szentiváni harckocsizás. De már jó régen feltöltötted.
        Igen, akkor valahonnét szereztünk kölcsönbe egy magnót és átvettem ami akkor előkerült. Most viszont előkerült egy 2. adag így kénytelen voltam beszerezni egyet (amit anno kölcsönkaptunk időközben bekrepált így nem tudtuk elkérni mást meg nem ismertünk akinek van.

        Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A gyűrődéssel amúgy mit lehet kezdeni?
        Passz :/ . Erre nincs ötletem se..... (a most előkerült szalagok nem gyűröttek)

        pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A csévéléssel meg óvatosan, mert túlfeszes csévélés esetén megnyúlhat a szalag.
        Ne is mond, nagyon füleltem miközben a magnó előre vagy hátrafelé tekerte a szalagot. Nyilván nem gondoltak rá a mérnökurak hogy késöbb valaki öreg sérülékeny kazikat akar majd digitalizálni és olyan tempóban tekeri a szalagot hogy borzasztó..... (de legalább nem a régi aiwa hogy a szalag elfogyása akasztja meg a mechanikát, valahogy érzékeli mikor ér a vég közelébe és lelassít)


        Közben viszont úgy néz kiderült a szín probléma forrása, a kapcsolható irányú scart<-/->rca kábel..... (átkapcsolom a másik irányba majd vissza és ismét rendesen színes képet ad)
        Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2023 febr. 12, 23:49.

        Komment


          jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Erre nincs ötletem se.....
          Egyszerű lesz végül is a megoldás, nem fogok préselgetni, mint a magnókazettáknál szokás, mert épp a szalag eleje gyűrődött, azt a 10-15 centit lecsípem és meg is van oldva.
          jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          de legalább nem a régi aiwa hogy a szalag elfogyása akasztja meg a mechanikát, valahogy érzékeli mikor ér a vég közelébe és lelassít
          Szerintem ezek a készülékek a csévélés ellenállását érzékelik, a mienk 2-3 lépésben is lassít, de van, hogy még visszább kapcsol. Vagy csak meg van nyúlva kicsit a szíj és azért lassul

          Komment


            Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez egész jó.
            Volt egy kis időm így átengedtem a videót egy szoftveren, bár lehet kicsit túltoltam de így is egész jó lett...
            Előtte:
            https://content.section9.me/im/vf/bmp_e.png

            Utána:
            https://content.section9.me/im/vf/bmp_u.png

            (A komplett videót megcsináltam csak képeket gyorsabb feltölteni.)

            Komment


              Szeretném tudni ,a fúvóka méretét a Riga karburátornak.Négy régi és egy "kocka" van fúvókák nélkül...Riga 16-os könyvem van,de nem ír méretet....Van valami alapbeállítás az üzemanyag-állítócsavarhoz?
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Üdv
                Olvasgattam az SKF könyvet csapágy illesztésekröl. menjen a fenébe
                Van egy motor féltengelyem amit sikerült 0.05mm-rel a nulla alá köszörülnöm. Történt ez kb 40éve
                Keménykrómoztatnám és köszörültetném, de milyen + méretre? Úgy érzem 0.05 túl sok, a 0 méret kevés
                25mm-es az átmérője
                Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2023 febr. 26, 17:15.

                Komment


                  Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ezek a készülékek a csévélés ellenállását érzékelik
                  Szerintem meg gyárilag olyan frekvenciát raknak rá hogy ott az elektronika érzékeli. Ez hasonló hogy ha beállitom, akkor egy szám lejátszása után megáll, vagy visszateker a kezdésére. Mást nem tudok elképzelni

                  Komment


                    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Keménykrómoztatnám és köszörültetném, de milyen + méretre? Úgy érzem 0.05 túl sok, a 0 méret kevés
                    Ez egy jó kérdés, mennyit tágul egy csapágy ha bevágod a sütőbe? (Bóbitán én így szoktam beimádkozni a helyükre a csapágyakat...)

                    Komment


                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Keménykrómoztatnám és köszörültetném, de milyen + méretre?
                      Sziasztok! Motoroknál a csapágyillesztést mindig minusz 0,01 minusz 0,03 közé kell illeszteni. A csapágyaknak is van tűrése, amit figyelembe kell venni, ami a tengely ( főleg főtengely) hőtágulása miatt. Nem véletlenül KELL a főtengelycsapágyhoz C -as (laza) illesztésű csapágy. Én mindig minden tengelyre (nemcsak főtengelyre, szerszámgépeknél is) így illesztettem a csapágyakat, eddig még mindig jó volt.

                      Komment


                        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ez egy jó kérdés, mennyit tágul egy csapágy ha bevágod a sütőbe?
                        Ha a tengelyt minusz 0,01 mm. és minusz 0,03 mm. közé illeszted, nem kell melegítened a csapágyat. Így könnyen szereled, semmi hibája, hátránya nincs. Nincs az a veszély sem, hogy megsütöd, megfőzöd a csapágyat melegítéskor. Én már több mint 50 éve így csinálom, a "régi" idősebb kollégáim így tanították nekem még az 1970 -es évek elején.

                        Komment


                          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szeretném tudni ,a fúvóka méretét a Riga karburátornak.Négy régi és egy "kocka" van fúvókák nélkül...Riga 16-os könyvem van,de nem ír méretet....Van valami alapbeállítás az üzemanyag-állítócsavarhoz?
                          Szevasz Máté!
                          Egy régit pucoltam nemrég, emlékeim szerint 60-as volt benne a fúvóka, de megnézem azért holnap. A csavarhoz a szokásos alapbeállítás van, tehát másfél fordulat.
                          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerintem meg gyárilag olyan frekvenciát raknak rá hogy ott az elektronika érzékeli.
                          Elég finom technika ez az analóg is. Könnyen el tudom képzelni, hogy ez a titok nyitja. Ahogy írtam, valamelyik kazettánál egészen lelassul a csévélés, több lépcsőben is.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2023 febr. 27, 21:27.

                          Komment


                            Elszállt minden
                            Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha a tengelyt minusz 0,01 mm. és minusz 0,03 mm. közé illeszted, n
                            Már innen kezdve nem jó. Csapágy belső nulla mindig. A gyapágyhézag a két belső futófelület között van ami vagy a szereléskor vagy a melegedés miatt tünik el. A nagykönyv 120 fokos olajfürdőt ir elő beszerelés elött, hány perc azt már elfelejtettem
                            Szoval milyen pluszméretű egy 350 motor d=25mm-es féltengely helyes átmérője

                            Komment


                              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Csapágy belső nulla mindig.
                              Ez így nem jó. Tűrés az mindig van. Itt van a belsőgyűrűk tűrése ezredekben. Mérj meg több egyméretű csapágyfuratot ezredes osztású (kijelzőjű) mikróval, és látod a különbséget.
                              24. oldal.
                              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A nagykönyv 120 fokos olajfürdőt ir elő beszerelés elött, hány perc azt már elfelejtettem
                              A nagykönyv ezt írja elő. Én azt írtam, én hogyan szereltem probléma nélkül több évtizeden keresztül. Ezután is így szerelem, mert nekem bevált.
                              Attached Files
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Kopasz 1; 2023 febr. 28, 07:15.

                              Komment


                                Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ha a tengelyt minusz 0,01 mm. és minusz 0,03 mm. közé illeszted, nem kell melegítened a csapágyat.
                                Majd igyekszem fejben tartani. Bár így hogy le lettem tiltva a téli motorozásról nem sokat megy az öreg gép, bár lehet jobb is így. Normális keresztbordás szíjat lehetetlen beszerezni.... (A boltik eddig mind ugyanazzal a betegséggel küszködtek. Papíron a helyes méret, gyakorlatilag egy picivel rövidebb. Annyira hogy feszíti a szerkezetet és "keresztbe" áll a váltó oldalon a szíjtárcsa.)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X