Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most rángattam vagy tizet, indúlt felpörgött aztán hiábs húztam a gázt, leállt
    Van egy ilyen szerkezet itthon is, 2004-ben lett véve. Kb 2-3 éve lett kicserélve a szimmering és a porlasztóban a membrán, mert az sem akart működni. A gumissal szokott baj lenni, ami az üzemanyag szivattyúja ha jól értelmeztem a működését. Ez a fényes domború lemez alatt van, amit 4 csavar rögzít. Van ott az alatta lévő üregben asszem egy szűrőháló is beleszorítva egy vastagabb járatba. Nem gondoltam, hogy hibás, de membráncserék után sem akart rendesen menni a motor és kivettem belőle. A fény felé fordítva nem lehetett átlátni rajta. Elsőként piszkáld ki belőle azt és ellenőrizd, majd ha továbbra sem javul meg jöhetnek az új membránok. Meg persze féktisztítóval fújkáld át az összes járatot is, ha teljesen szét kell szedned végül.

    Komment


      Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      , ami az üzemanyag szivattyúja ha jól értelmeztem a működését.
      Ja, ha azt addig nyomkodtam mig visszafolyt a tartályba a benzin akkor jellemzően indult
      Kaptam, állitólag újkorán is sokat kellett rángatni
      No majd akkor szétszedem a porlasztót.

      Még egy kérdés. Hogy működik ennek a gyújtás beállítása
      Láttam egy érdekes megoldást
      El se tudom hinni hogy nagybátyám kézi kaszával tolta le a mittomén hány holdat és az asszony meg szedte a markot, és kötözte
       
      Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 jún. 16, 20:09.

      Komment


        A karbiratoron van ketmembran az egyik az a tuszelepet nyitja azon van egy kis aluminium lap .a masik az nyomason tartja a beerkezo uzemanyagot amit a forgattyus hazban kialakulo nyomas valtakozas mukodtet .

        Komment


          movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          van ketmembran
          mostmár biztos jó lesz mert semmi nem úgy került vissza ahogy volt
          Melyik membrán van felül a "gumi félgömb" felé, a vastagabb vagy a vékonyabb?

          Éshát milyen hibát keressek azon kívül hogy a gázkar/kis lemezke a porlasztón valahogy elgörbült, nincs a helyén. Isten bizony nem feszegettem

          Komment


            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            vastagabb vagy a vékonyabb?
            Nyilván jól raktam össze mert a tünet ugyanaz .Indul, 5sec. és leáll. Nem lepörög lassan hanem mintha lecövekelne a főtengely
            Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 jún. 17, 18:10.

            Komment


              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              El se tudom hinni hogy nagybátyám kézi kaszával tolta le a mittomén hány holdat
              Kaszával azért szebben lehet dolgozni, de ez sem rossz.
              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Melyik membrán van felül a "gumi félgömb" felé, a vastagabb vagy a vékonyabb?
              A tűszelep oldalánál lévőt úgy kell betenni ahogy movisz is írta, tehát az alumínium lap néz befelé, arra megy a tömítés és a fedél. Tudtommal egy membrán van csak oldalanként. A nyomás alatt tartó membrán a porlasztó túloldalán van. A szűrőt megnézted?

              Komment


                Modelltol fugg van olyan karbi amelyikben minda ket memran ugyanazon az oldalon talalhato egy kozdarab valasztja el oket amlyken kivannak alakitva a megfelelo formak es lulak a mukodeshez.

                Komment


                  movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Modelltol fugg van olyan karbi amelyikben minda ket memran ugyanazon az oldalon talalhato
                  Akkor teszek is be róla képet, mert valószínű, hogy nem is ugyanarról a karbiról beszélünk, még ha a gép egyezik is.
                  Ez volna a kiindulási alap: Click image for larger version  Name:	IMG_20240619_204108.jpg Views:	0 Size:	492.6 KB ID:	233722
                  Ez pedig a porlasztó, már amennyire látszik: Click image for larger version  Name:	IMG_20240619_204130.jpg Views:	0 Size:	578.1 KB ID:	233723 Click image for larger version  Name:	IMG_20240619_204143.jpg Views:	0 Size:	646.9 KB ID:	233724
                  Azon kívül, hogy Walbro pontos típust nem tudok róla. Ezt a gépet ezzel adták el annyi biztos.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2024 jún. 19, 19:53.

                  Komment


                    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    egy kozdarab valasztja el oket amlyken kivannak alakitva a megfelelo formak es lulak a mukodeshez.
                    Nem volt ott semmiféle közdarab. Alsó-felső rész/gumi-nyomkodható, benzin van benne/ alatt a két membrán. Nem válassza el őket semmi

                    Komment


                      https://www.agrokisgepcenter.hu/Part...v-keszl-Walbro

                      Valami ilyesmi a karbi?

                      Komment


                        Storno
                        Szomszéd éppen nem aludt, átszóltam telefonon és átadtam neki a gépet
                        Miért kellett hozzányúlni h nem értesz hozzá, tele van olajjal, és forditva vannak visszarakva a membránok Kussoltam
                        Nagy nehezen kipörgette belőle az olajat miután szét/összerakta a porlasztót, de légszűrő nélkül nem lesz jó
                        Ha nem találom elvágok egy darab szivacsot az volt benne, de meglesz az is mert nálam rend van . A légszűrő műanyag tető megrepedt, majd megforrasztom. A damil betöltés nem erősségem és mostr azt kellene, majd
                        Simsonon is dolgoztam egy sort eladásra, meg a kezembe került egy halom dolog a sufniból, mennek a netre
                        Mára elég is nekem , ennyitöl is kikészültem


                        Azért megkérdem, van valakinek fotója két fékkulcsos nagyfékdobos Pannonia első kerékröl, a fékpofáktól?

                        Click image for larger version

Name:	plus_kulcs.jpg
Views:	125
Size:	135.3 KB
ID:	233740
                        Mi az hogy két kis pöcök mozgatja a pofákat? A másik kulcs normális. Ezzel gond nélkül motoroztam, de most mégis értetlenkedem

                        Komment


                          Meghirdettem a Simsonomat S51.
                          Röhelyes árak vannak a neten Simsonból
                          Elszégyeltem én is a magas ár miatt , amnúgy is eladni akartam, csökkentettem elég rendesen
                          Hárman rámrontottak
                          Egy fickó aznap este fél10-kor jött valahonnan az Alföld felől és elvitte 380ezerért. Meg kell mondani sajnálom és olyan üres az előszoba. Én olyan vagyok aki a tárgyakhoz ragaszkodik

                          Sorra kerül megint a Horex, de elöbb ki kell vernem a balhét az okmányirodában a lakcímem miatt

                          Komment


                            pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Valami ilyesmi a karbi?
                            Olyasmi, csak 180fokkal elforgatva, felül van az a gumi buborék Nem kinlódok vele, feltettem a netre . Vettem egy újat 22ezerért szállitással
                            Össze kellene rakni, de semmi energiám hozzá
                            Vettem mást is ami kétemberes összeállitás.. Senki aki megfogná a gerenda/cső végét. Mindegy bizonyára megoldom

                            Komment


                              Tudom itt mindenki a 30-80ezres elektromos autóemelöt használja.
                              Most a szegényxeknek adok főzési tanácsot hogy kell vízzel főzni
                              A legtöbb emelő menetes végén van egy darab kilógó vas fül egy lyukkal, azon át kell löködni egy varsudat és tekerni nem egész felet
                              Meg lehet emelni és visszasűlyeszteni az autót amig fiatal az ember
                              27-es anya elvágva keresztbe és joöbbról balról ráhegesztve arra a kis vasfülre.
                              Click image for larger version  Name:	anya.jpg Views:	0 Size:	247.3 KB ID:	233802
                              Erre már stimmel a crova/dugókulcs 32mm-es kulcsa, abba a tövid toldat és a racsnis kar
                              Click image for larger version  Name:	32.jpg Views:	0 Size:	366.2 KB ID:	233803
                              Ekkor mér könnyedén ls gyorsan jobbra/balra rángatva a racsnit könnyedén emelkedik és sűlyed az autó

                              Egy keréknél ez pompás megoldás, de 8 kereket két emelővel össze-vissza csereberélni unalmas és időrabló
                              Komölyan mondom ma éjjel megállmnodtam
                              Reggel körbenhéztem a neten és dögivel van 1/4"hatszögről 1/2" négyszögre átalakitó.
                              Click image for larger version  Name:	atalakit.jpg Views:	0 Size:	25.2 KB ID:	233804
                              Majdnem rendeltem ólcsón három különböző méreetet, de mininek aNNYI, és a posta
                              eLUGROTTAM A KÖZELI SZERSZÁMBOLTBA és volot, vettem efy megvelelőt
                              A képek mutatják miröl van szó. Ezek után az akksis fúrógépemjet fogom autóemelőként hasznlni, de inkább ne kelljen iparszerúen kipróbálni. Itthon persze teszek egy tesztet
                              Click image for larger version  Name:	komplett2.jpg Views:	0 Size:	570.5 KB ID:	233805
                              Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 júl. 18, 15:23.

                              Komment


                                Korábban olvasgattam hogy néhányan értenek a növényvédelemhez
                                A cseresznye és meggyfáimat elpusztitotta valami kór, még a közterületen levőt is rágja
                                Igy néznek ki az ágak, kéreg lehullik, ág törékeny lesz, kis barackfát is támadja
                                Click image for larger version

Name:	DSC00939.JPG
Views:	35
Size:	380.2 KB
ID:	233855 Click image for larger version

Name:	DSC00941.JPG
Views:	30
Size:	394.2 KB
ID:	233856
                                Mi lehet ez?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X