Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kotorásztam a sufniban és ami Horex alkatrész előkerült fotóztam, megy az is a netre ráadásnak
    Találtam egy P20 kis lánckereket ami kis esztergamunkával + hegesztés jó a Horexre
    Valahova leraktam, hogy majd... és sehol nem találom
    Találtam viszont egy tekercs analog filmet. Most néztem meg
    A rég elveszettnek hitt filmtekercs a 100éve készitett 4hengeres Pannóniámról
    Ezt a gépet egy pécsi ember vette meg, hogy a fia majd Németországban...
    Az elmúlt hónapokban valaki írt Ausztriából, hogy a neten megtalálta a kommentjeimet erröl a motorrol és mit tudok többet róla mert ő most vette Németországból. Nem semmi kaland
    Nem tudok semmi többet, készitettem, eladtam
    Lehet rászánom azt a pénzt hogy pár papirképet készitessek róla. Amugymeg miért is? Úgyis a szemétre kerül
    Csak érdekességként írtam

    Komment


      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Lehet rászánom azt a pénzt hogy pár papirképet készitessek róla. Amugymeg miért is? Úgyis a szemétre kerül
      Szervusztok! Horex! Díjazom a képekkel kapcsolatos elképzelésed! Jó ötlet! Talán még a Forteplanra is fel lehetne digitalizálni, mint technikai érdekesség! Gondolj bele! Alkotsz valamit és az a JÖVŐBEN valakinek olyan lesz, mint egy palackposta a múltból! Megszólítja a lelkét és elkezdi kutatni a történetét: KI készítette, mikor, miért és hol? Egyfajta kapocs lesz a kép és a GÉP között, de legfőképpen a SZEMÉLY, az ALKOTÓ érdemeit emeli ki. A házikóm falán van egy rossz helyesírással készült vélhetően gipsz felírat a hajdani bejárati terasz mellett. Készítette Nódl Ferenc. Nem tudtam kideríteni ki volt Ő! Mikor építette a házikót. Apámék 1957 körül kerültek ide albérletbe, az akkori tulaj Garai volt, de már akkor sem tudtak semmit az építőről. Viszont tiszteletben tartom és SOHA nem távolítom el! Így adok tiszteletet egy ALKOTÓ EMBERNEK! Nekem ez az ÜZENET az ALKOTÓtól!

      Komment


        pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        kapocs lesz a kép és a GÉP között
        Éa ki kapcsolja összeK? mTudod hány lomjtalanitásban vettem részt? Ment minden a konténerbe, egy békebeli asztalosszorítót kiszedtem a konténertből de semmi több
        Tudod ugy vagyok már mindennel, kinlódjon harcoljon meg mindenki a "tudásért" mondom ezt azon ellenére hogy itt is és német oldalon is sok segitséget kaptam a Horexhez
        Ki a franc fog rám emlákezni évek múéva? Senki
        Igaz a fenti sztori hogy Ausztriába került a 4hengeresem, de az sem írt hogy működik vagy nem

        Más
        Szomszédasszomny tegnap jön hogy baj van nem indul az autója lemerült az akksija mert égve hagyta a lámpáját
        Üljön megyünk az autóért.kötél inditókábel van
        Természetesen orral a járda felé, én nem tudtam kitolni onnan. Kötet kötöttem és kezdtem kihúzni, közben anyáztam mert egyirányú szűk útca és nem fértek el. Valamit jött az autó, de kezdett füstölni a kuplungon
        ODAUGROTT EGY SEGITŐ,KEZDTE ELLENKEZŐLEG/jó iránybs tekerni a kormányt és kiengedte a behúzott kéziféket
        Összeálltunk, kábel fel és meg se nyekkent
        Kitünt, szomszédasszonynak is van inditókábele. Párhuzamosan az enyémmel és hurrá
        Megnyekkent, de induláshoz kevés volt
        No mondom kötél és hazahúzom, lehetett alig 2km
        Hazaértünk, lekapcsoltam a kapuja elött, majdcsak lesz segitség betolni a telkére
        Én beálltam a sajátomra és kezdtem vetkőzni mert teljesen eláztam
        Jön a néni dúl fúl hol az autója miért viccelek vele
        Mivaaaan? Jöjjek nézzem meg
        Eső esik, félmeztelenül kimentem
        Az autó háttal gurult vagy 50m-t, szerencsésen elgrult egy másik melett és megállt
        Én miért vicellek vele?
        Mondtam X néni maga figyelmetlen, elöször is örülök hogy hazahúztam és ha emlékszik a kocsijában ült amikor én a telkemre beálltam. A szokásos figyelmetlenség,ha az ajkksi rossz akkkor se sebességen se kézifékezésben nem kell hagyni az autót?
        De akkor is én vicceltem meg, mondta Mit mondjak,nem k..anyáztam nem káromkodtam, de keményen megmondtam neki hogy már az eszét sem tudjam mikor mi van stb
        10 perc, felhiv valakit aki hoz egy akksit és beinditja, beáll az udvarába. Ügyes,mondtam flegmán. Nekem esőben nem volt energiám akksi cserére
        de ő nem úgy gondolta. Hanem hogy? Hagyjuk az egészet senkivel nem viccelek pláne így
        Most is felmegy a pumpám ha rágondolok, mert tudom, mindezek ellenére meg van győződve hogy én guritottam el az autóját



        Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2024 szept. 10, 16:10.

        Komment


          Engenmmár inditottak boltri gagyi kábellel és nem kiskbcentus autót
          Miért nem volt a 2x2.5mm kábel?
          Mert nem arra van méretezve 2.5nn3 vezetékhez 16A a megengedett terhelés, itt meg min. 2-300 és több is szeretne menni
          Nézzétek neg a neten tegnap megnéztem 2.5mm2 egy inditókábel keresztmetszet. Azt verném aki ez méretezte
          Valahol van olyan 16mm4 kábelem, lehet hogy fbrikálok egy komoly inditókábelt
          Azért egy fogyaszvédelmet megérdemelne aki gyártja

          Komment


            Szervusztok! Horex sajnálom a szomszéd nénis dolgot! Sajnos ez sok idős embernél előfordul.... Apukám és a szomszéd "nyanya" is össze vesztek anno a kilencvenes években. A néni szentűl hitte, hogy apám verte szét a hidrofortartályát a nyaralója kutjában. Hiába magyarázta a fater higgadtan, hogy télen nem lett fagytalanítva és azért ment tönkre a tartály. Aztán próbálta a logikát is bevetni. Ha ütünk valamit az befelé horpad és nem kifelé nyílik.... Örök harag lett belőle.

            Komment


              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Most is felmegy a pumpám ha rágondolok,
              Bizony van, hogy így hálálják meg a segítséget, bizonyos kor felett különösen. Türelem kedves Horex, csak arra gondolj, hogy jót cselekedtél.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X