Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Okmányait vesztett járművek forgalomba helyezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Hát ha már a kekkh jött szóba, tudnak segíteni akkor is, ha csak váz és motorszámot tudok a mociról!
    Elég gáz tudom, de veszettül sajnálom szétszedni az enyémet (pedig alkatrésznek vettem), annyira igényesen volt tartva, hogy még a gyári sárvédőgumi is külön dobozban volt letárolva.
    Vagy van valami infószerzési lehetőség, hogy megtudjam, ki volt az utolsó tulaj(nálunk az okmányiroda olyan infót sem ad ki, amit máshol kiadnak!)(ha nem tudja inkább nem tesz semmit az okmányirodás, akkor nincs baj, de akkor meg minek ül a helyén a fűtött irodájában)
    Valaki el tudja magyarázni dióhéjban a kekkh-et nekem?
    Üdv.:Majdánka.

    Komment


      majdánka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hát ha már a kekkh jött szóba, tudnak segíteni akkor is, ha csak váz és motorszámot tudok a mociról!
      Ezt most állítod, vagy kérdezed? :-)

      majdánka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Valaki el tudja magyarázni dióhéjban a kekkh-et nekem?
      Ezt azért nem olyan könnyű dióhéjban összefoglalni! Tájékozódásképpen ajánlom ezt a bejegyzést: Az első lépések - ?/1. KEKKH - Egyedi adatszolgáltatási eljárás

      Ebből kiderül a válasz a fel nem tett első kérdésedre is!
      majdánka és kollarg kedvelte ezt.

      Komment


        Szisztok!
        nemrég regisztráltam itt,tehát nem sok tapasztalatom van az oldal használatához,lehet,hogy rossz rovatba is írok.
        Viszont S.O.S. segítségre lenne szükségem.
        lenne egy motor ami már régóta a a szívem vágya egy simson awo425,ami jó áron van csak a bökkenő az ,hogy romániából származik,és semmi papírja nincs neki ,max csak egy adás-vételi akitől venném.szóval a kérdésem hogyan tudnám legálisan forgalomba helyezni,és milyen költségekkel járna? köszi a válaszokat,remélem mielőbb tudtok segíteni.:-)

        Komment


          zuzuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          semmi papírja nincs neki ,max csak egy adás-vételi akitől venném.
          Szia!
          A forgalombahelyezés egyik feltétele, hogy a tulajdonjog megszerzését eredeti okirattal, vagy annak megegyező, hitelesített másolatával tudd igazolni. Az itthoni hatóságok fennakadnának ezen a csak adásvételis megoldáson.

          Ha már Magyarországon van, akkor valahogy megvette odaát a motort a gazdája, arról is kell lennie valaminek. Ha nincs, akkor elég esélytelennek tűnik, mert hiába ásnál elő valami iratot, ami igazolja hogy a román nyilvántartásban XY nevén van, ha nincs tőle adásvételi. Ez azért kell, mert a magyar rendszerben a kulcsszó a "tulajdonosi lánc", ami nem lehet hiányos.
          soveny kedvelte ezt.
          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

          Komment


            zuzuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            a bökkenő az ,hogy romániából származik,és semmi papírja nincs neki ,max csak egy adás-vételi akitől venném.szóval a kérdésem hogyan tudnám legálisan forgalomba helyezni,és milyen költségekkel járna?
            Ezekkel a kondíciókkal sehogy. Ha valóban jó áron adja, alkatrésznek talán jó lehet.

            Komment


              Szia zuzuj !

              Sovenynek igaza van ! Sajnos csak alkatrésznek, vagy nézegetősnek. Nekem is van Román donor motorom, ráadásul megvoltak a kinti papírjai is, ( adás-vételi, forgalmi, stb, ) de amikor megkérdeztem az okmányba csak mosolyogtak rám. Ne hidd el az ilyenkor szokásos "jó szándékú" eladói ajánlatokat. Nem lehet sem OT-val, se sumákolással, se sehogy megoldani. Sajnos.
              wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                sziasztok . köszi a gyors választ,akkor ez a dolog reménytelen,így nem sok az értelme,mivel csak használni nem tudom.
                jobb lesz ha papíros után nézek.még egy kérdés mivel románból származó elég sok van: mi van akkor ha van róla mondjuk román ahonnan származik,ill magyar akitől veszem adás-vételi,és van hozzá 'román forgalmi is'.na ilyenkor van e esélye az itteni forgalomba helyezésnek?illetve milyen költségekkel jár,reg adót kell -e fizetnem?

                Komment


                  Bocs nem értem-ha van frankó kinti forgalmi adásvételi,kora megfelel ..stb, miért nem lehet OT vizsgával forgalomba tenni?

                  Komment


                    Sőt, ha minden megvan akkor akár OT nélkül is, hiszen az egy teljesen szokványos járműbehozatal EU-tagállamból. Ha egy kétéves Ducatit hozna sem kapna más iratot.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Bocs nem értem-ha van frankó kinti forgalmi adásvételi,kora megfelel ..stb, miért nem lehet OT vizsgával forgalomba tenni?
                      Nem tudom hogy mi kell hozzá, vagy nálam mit hiányoltak, de elhajtottak. Én még nem halottam olyan hiteles történetet hogy valaki Román motort papírozott volna. De ha van ilyen kérem osszátok meg velünk, mert érdekelne.

                      Komment


                        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem tudom hogy mi kell hozzá, vagy nálam mit hiányoltak, de elhajtottak. Én még nem halottam olyan hiteles történetet hogy valaki Román motort papírozott volna. De ha van ilyen kérem osszátok meg velünk, mert érdekelne.
                        Hiteles történetet nem tudok mondani, mert elég messze van, így nincs olyan is merősöm aki onnan hozott volna. Elméletileg viszont a román forgalmiról kell hiteles fordítás, az adásvételiről is ha nem kétnyelvű (vagy magyar), ezekután következhet a hivatali hercehurca. Nem vagyok teljesen naprakész, így pontos sorrendet nem merek mondani.
                        soveny kedvelte ezt.
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          Tuti el lehet valahogy intézni szerintem is ha van hozzá minden kinti adat, forgalmi stb. DE! Egyéni véleményem hogy megéri? Egy hiteles fordítás sem olcsó... s a többi levelezés, idegrángás az okmányirodában.... Romániába azért van amúgy sok Simson Awo mert anno az olajért azt "barterolták" a kollégák ha jól tudom.

                          Komment


                            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nekem is van Román donor motorom, ráadásul megvoltak a kinti papírjai is, ( adás-vételi, forgalmi, stb, ) de amikor megkérdeztem az okmányba csak mosolyogtak rám. Ne hidd el az ilyenkor szokásos "jó szándékú" eladói ajánlatokat. Nem lehet sem OT-val, se sumákolással, se sehogy megoldani. Sajnos.
                            Igen, ez nekem is furi. Mire lehet még szükségük adásvételin, forgalmin kívül? Ugyanezeket a papírokat kapod Németországban is, ezzel OT nélkül sem szabad, hogy gondot okozzon a forgalomba helyezés. Feltéve persze, hogy a papírok stimmelnek. Valami itt nagyon nem kerek. Nem igaz, mir-mur, annyi rutinod van már, pont ezt hagynád veszni? Hajrá!

                            Komment


                              soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Igen, ez nekem is furi. Mire lehet még szükségük adásvételin, forgalmin kívül? Ugyanezeket a papírokat kapod Németországban is, ezzel OT nélkül sem szabad, hogy gondot okozzon a forgalomba helyezés. Feltéve persze, hogy a papírok stimmelnek. Valami itt nagyon nem kerek. Nem igaz, mir-mur, annyi rutinod van már, pont ezt hagynád veszni? Hajrá!

                              Sovenynek biztos igaza van,hagynád veszni? hajrá hajrá
                              még én sem adtam fel igazából,még megakarom érdeklődni pár helyen hátha mondanak valami jó tippet.:-)

                              Komment


                                zuzuj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Sovenynek biztos igaza van,hagynád veszni? hajrá hajrá
                                még én sem adtam fel igazából,még megakarom érdeklődni pár helyen hátha mondanak valami jó tippet.:-)

                                Zuzuj! Neked viszont nem lelombozásképp írom, de ne táplálj vérmes reményeket a motorral kapcsolatban, ha legalább a fent említett papírok nincsenek meg és nem okésak.

                                Egy-két jó tippet egészen biztos, hogy fogsz hallani, ha elég kitartóan kérdezősködsz, de nem hiszem, hogy olyan emberek szájából, akiknek volt ilyenben tapasztalata. Papírok nélküli motor forgalomba helyezésére magyar származás esetén is kevés az esély, nem hogy egy külföldi járműnél.

                                Mivel úgy tűnik, már eldöntötted, hogy megveszed a motort, és inkább csak önigazolást keresel, azt tanácsolnám, hogy úgy egyezz meg az árában, hogy mint alkatrészdonort megérje megvenni. Ennél egy forinttal se fizess többet a román forgalmiért. Ezek után, ha gondolod, belevághatsz a küzdelembe. Aztán, ha szerencsés vagy, van egy papíros motorod és elég sztori az unokáknak. Ha viszont nem, akkor sem buktál el pénzt.

                                Ha az eladó köti az ebet a karóhoz, akkor állj tovább, mert nem ez a te motorod.
                                mir-mur, kollarg és 2 további látogató kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X