Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szervusztok! Békés Áldott Karácsonyt kívánok mindenkinek!
    Nemrég szóba kerültek a benzin adalékok, majd ennek kapcsán a hajózási üzemanyagok. Movisz írta, hogy a városukban a kikötőben mekkora a forgalom és ez mekkora megterheléssel jár a környezetre. Na kérem! Most mégis van pozitív döntés a témában! Ezt a cikket ma találtam: https://totalcar.hu/magazin/hirek/20...on_szennyezni/
    Remélem a környezetszennyezés csökken, de ahogy a cikk céloz rá, a szárazföldi és légi felhasználású üzemanyagok sajnos drágulnak majd.

    Komment


      Kis motoros téma: Lazulásképp előkészítettem a Simson alkatrészeit az összeszereléshez... a telók jól sikerültek, a blokk 60 ccm-re alakítva, + negyedik fokozat beépítve+ rendberakva rendesen.. a vázat + kiegészítőket újra fújtam, de a "kaszni" előkészítése még folyamatban.. arra egy erős óarany-barna metált álmodtam. A kis NSU szintén jól haladt.. de most az ütött szöget a fejemben.. Pannónia gyujtással jobban jártam volna. sokkal kevesebb drót... a lendtömeg közel az eredetihez.. látható-mérhető hibák feltárása egyszerűbb... (erősen töröm a fejem) + az alkatrészkupacban nem volt primer lánckerék.. leméreteztem,lerajzoltam.. készül..

      Komment


        Sajnos nem veterán megint, de ezzel is végeztem:
        https://www.dropbox.com/s/pfr96oe1sg...34838.mp4?dl=0
        A hangja nem tetszik (bár lehet csak én reagálom túl).... (~1:25-ös keveréken fut jelenleg)
        Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2019 dec. 29, 19:38.

        Komment


          Az lehet.. Kb olajzás mennyiség jó. Szivattyú teljesítmény/ford..
          Utoljára szerkesztve a következő által: Atti69; 2019 dec. 29, 19:46.

          Komment


            A szivattyú gyári értéken van, a benzinben van az extra anyag. Pumpa tesztelve, alapjáraton szépen ~12 másodpercenként cseppen a csőből az olaj. /szerk Ja igen, a sűrűbb keverék oka az hogy fel lett újítva. Főtengely és hajtókar felső csapágy cserélve lett illetve a henger lett fúrva. Alsó hajtókar csapágyat hiába rángattam nem éreztem hogy lenne lógása.
            Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2019 dec. 29, 19:54.

            Komment


              Akkor elvileg jó,hagyd érni kicsit.. Stetoszkóp nagy segítség a zaj feltárásában.. szem szerint a videó hangjára nem hagyadkozom.. a zörejeket erősíti inkább mint a szép motorhangot.

              Komment


                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Akkor elvileg jó,hagyd érni kicsit.. Stetoszkóp nagy segítség a zaj feltárásában.. szem szerint a videó hangjára nem hagyadkozom.. a zörejeket erősíti inkább mint a szép motorhangot.
                Nyilván videó alapján nem lehet diagnosztizálni, én is csak illusztrációnak szántam. Beérni meg nem nálam fog.... (Ki lett adva az ukáz hogy 2 motor maradhat. A 2 szerencsés az a babetta meg a bandit.)

                Komment


                  jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Beérni meg nem nálam fog...
                  A gond letudva.. az új gazdának meg sok szerencsét!

                  Komment


                    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    2 motor maradhat.
                    Alku nincs?....A babetta nem motor....
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Miért,-a robogók azok?Személy szerint,nagyon nem szeretem a robogók egyetlen gyártmányát és típusát sem,már attól is leizzadok,ha rágondolok,hogy le kell bontani azt a sok műanyag vackot,ha hozzá akarsz férni valamihez.Véleményem szerint a fogyasztói társadalom terméke,-vedd meg,járj vele amíg problémamentes,-utána dobd el!Ezeken a jó utakon meg azzal a kis kerékkel,nem valami stabil.A Babettához meg van minden,viszonylag sokáig üzembiztos,ha egyszer rendbe van szedve,-igaz a Simsonok még sokkal jobbak,de azoknak a javát már mind kihordták Németországba és aranyáron már csak az aljához lehet hozzájutni.

                      Komment


                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Alku nincs?....A babetta nem motor....
                        Sajnos nincs.

                        Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        járj vele amíg problémamentes,-utána dobd el!
                        Ez kb típusfüggő, van amit egész könnyen apró darabokra lehet szedni. Vicces módon pont a kínai volt ez a kategória, a Yamaha-val már több meló van.

                        Komment


                          A szakikhoz lenne kérdésem.. a Pannónia és a Danuvia gyujtótekercs különbözik? Csak mert van egy Pannónia lendkerekem és Danuvia alaplapom amik illeszkednek egymáshoz, s a tekercset újra cserélném.

                          Komment


                            Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            a Pannónia és a Danuvia gyujtótekercs különbözik
                            Én úgy tudom, hogy a Pannóniáé nem fér el a Danuvia helyén. A tekercs tömzsibb ha jól emlékszem és így beleér a lendkerék egy Danuvia-Csepel motoron.

                            Komment


                              Köszönöm! úgy mértem a lendkerék belsö átmérői megegyeznek.. megpróbálok Danuvia gyujttekercset beszerezni.

                              Komment


                                A két lendítő kerék forgásiránya tudtommal eltérő ... lehetséges hogy a tekercselés iránya sem egyezik (tudomásom szerint nem mindegy hogy jobbra vagy balra van feltekerve a huzal , a tekercstestre. ) Ha a huzal menetszáma , vastagsága , tekercselési iránya egyforma , lehet akár még jó is !

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X