Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szerintem a tavalyi permetezésem (növénygyilkos ámokfutás) lesokkolta gyümölcsfákat.. 6 almafán lesz kb 10 termés, a 7 körtefán kb 6db de négyen semmi. A két nagy őszibarackot is elvitte a fagy,de a négy cseresznyefán is csak maréknyi termésre számítok. Szerencsére a szőlő jónak igérkezik, minden hajtáson fürtkezdemények vannak amit ritkítani kell... de a jó oldala: most legalább meglátom a termést.. ( ha közbe nem jön valami) Kis öröm is van azé.. a kiwik szépen megeredtek, a mézbogyón van termés is.. s a fügék is igérnek valamit.

    Komment


      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Legjobban a technológia kellene...
      Akkor mozdulj ki a fészkedből , aztán vidd el a "technológushoz " .....

      Komment


        Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szerintem a tavalyi permetezésem (növénygyilkos ámokfutás) lesokkolta gyümölcsfákat

        Na !!! Te , jobb koronavírust alkottál mint a gyógyszergyárak ....

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése



          Persze hogy igen.. lépésenként illusztrálva magyarázattal.
          Nem érzem úgy, hogy be merném vállalni, de azért nagy örömmel olvasnám magam is!

          Komment


            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Na !!! Te , jobb koronavírust alkottál mint a gyógyszergyárak ..
            Pedig csak a jószándék vezérelt... képzeld el ha még ártani is akarnék...

            Komment


              Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem érzem úgy, hogy be merném vállalni, de azért nagy örömmel olvasnám magam is!
              Pedig de! Én is így kezdtem... nem oly bonyolult az.. A szépet tenni akarás már fél siker. Jelentések a folyamatról majd a fényezés topikban lesznek olvashatóak.

              Komment


                Isten éltessen minden Gyurit !

                Komment


                  Kipuffogó megmentése.. Ez volt a legszebb szín amit itthon találtam.

                  Komment


                    Első próba.. nem lett az igazi mert festékként kezeltem az anyagot + el is fogyott... Tehát újrakeverem az 5 vegyszert.. s újranekifutás következik. Ez csak a próba volt sajnos ( pedig nagyon bizakodó voltam) most a főpróba következik. Kis gyakorlatot azé szereztem.

                    Komment


                      Vendégtyúkot lefektettem.. szomszéd macskájából kivettem két kullancsot... oszt este lett. A króm "festék" kevés lesz.. ezért alternatív megoldás következik.

                      Komment


                        zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Isten éltessen minden Gyurit
                        Köszönöm szépen !..........................

                        Komment


                          Memento...................... Tiszavárkony községen gyakorta átutazom.. mikor épp ( 3-4-5-6 esetben évente) szép emlékekkel telve végigmegyek a Dózsa György úton.... egy háznál megállok, s emlékeket idézek.. Édesapám abban a házban született 1940-ben................. most ua állapotban van, szépen felújítva de jellegét megőrizve. Tiszteletem tulajoknak! Sok szép gyerekkori élményem oda..

                          Komment


                            Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            de jöv héten a tartályon mutatom a techet lépésenként.
                            Atti, még elöljáróban a kompresszor és a pisztoly közötti vízleválasztásról kérdeznék. Mert nincs is jobb annál, mint amikor utolsó simításként fújt festékkel vízcseppek is kerülnek az addig szép sima felületre. Pedig van vízleválasztó a kompresszoron, de azt olvastam, hogy ennek messzebb kell lennie, hogy lehülhessen a sűrített levegő mire odaér. Ez mondjuk megmagyarázná, miért a végén kerül rá a frissen festett alkatrészre a víz nálam, ahol a kompresszorra van rögzítve a leválasztó. Mi a bevált táv, esetleg vízleválasztó? Sebtében néztem két fajtát is. Egy komolyabbat és egy egyszerűbbet. Mindegyik jó, vagy egyik sem, esetleg mindegyik más körülményekben? Mit kell ezekről tudni?
                            https://hagashop.hu/suritett-levegos...E#&gid=1&pid=1
                            https://hagashop.hu/suritett-levegos.../#&gid=1&pid=1
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2020 máj. 01, 23:13.

                            Komment


                              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              de azt olvastam, hogy ennek messzebb kell lennie, hogy lehülhessen a sűrített levegő mire odaér.
                              Kompresszor függő. Én "kevés" levegővel dolgozom, s a vízleválasztó a kompresszortól 1,5m távra van (2db..)a vezetékbe kötve. Ha van lehetőséged akkor puffert is köthetsz a rendszerbe,nekem is tervben van de még nem jutottam el a megvalósításig... az anyagokat már megszereztem. + van a pisztoly alá közvetlen köthető leválasztó is. A linkeltek szerintem megfelelőek....persze jelen esetben is lehet precízkedni...kompresszor,vezeték átmérő+táv,pisztoly.

                              Komment


                                Köszi Atti! Elsőre beiktatok egy plusz kisebb szűrőt a pisztoly közelébe aztán meglátjuk elég lesz-e. Amúgy a pisztoly HVLP, alacsony nyomású, a kompresszor pedig 8 bar-ig tölti fel a tartályt, amit 4 bar-ig enged lecsökkenni akkor újraindul.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X