Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Click image for larger version

Name:	nsu franc 002.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	146054 Ez lenne a zsáner. De be kell érnem kevesebbel egyenlőre. A szóban forgó blokkot még átnézegetem,mit lehet belőle kikalapálni Egy kicsit kicsinek találom..de lehet,hogy fel lehet mérgesíteni.

    Komment


      Biztos, hogy nem, itt külön van a váltó. Ezt én is néztem.
      Az olasz és francia motoroknál volt inkább egybe a váltóval a blokk

      Komment


        Ezért is emlegettem az olasz motorokat, és a Della Ferrerat. A franciák akkoriban ormótlan nagy dögöket csináltak, ez nem tűnik annak. A blokkmotor(a motor egy egységet képez a váltóval) német találmány.
        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 júl. 31, 08:19.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          Attila! Ha nekem egy ilyen gépem lenne csak szélcsendben nyitogatnám a garázs ajtót is szellőzés céljából! A Pasetta első képén szereplő nagyon szép, igazi klasszikus darab.

          Komment


            Ha nekem egy ilyen gépem lenne
            Az enyém volt Muszájból adtam el..s most hiányzik nagyon.

            Komment


              Ezt nem kétlem hiszen sok munkád lehetett benne. Az lett kissé sportosítva belül?. Sajnos a muszáj nagy úr de Téged ismerve lesz még másik csak egyre nehezebb ráakadni egy érdemlegesre.

              Komment


                Az lett kissé sportosítva belül?
                Igen. Lökettérfogat miatt a vezérlésbe már nem kellett belenyúlni..ment rendesen.

                lesz még másik
                Lesz bizony..egyszercsak.

                Komment


                  Szia Atti69 !

                  Az ARIEL D - model nagyon hasonló (vezérmű tokozat ...) , bár különálló váltós . Nem lehet hogy több motorból van összehozva ???

                  Komment


                    több motorból van összehozva
                    Ezt nem tudom,de az esély meg van rá. A blokk váltó kuplung egység elég kompakt...a henger+tokozat lehet idegen,de nem tűnt barkácsoltnak. (ügyes emberek voltak,vannak) Megfigyelem az Arielt..hátha..

                    Komment


                      nem tűnt barkácsoltnak.
                      Atti69! Én tudom mi ez! Ráment 3 napom, de megvan.(amúgyis szeretem az ilyen jellegű feladványokat...)
                      Hiányzik az olajszivattyú, a gyujtás, a szelepemelők takarója. A berúgókaron lévő fül és a olajbetöltő csavar kókányolás.
                      Minden stimmel, a kétcsavaros himbatok, a ferde olajbetöltő, az ovális váltófedél, a szelepemelő rudak közti hegyes bordarész...a karbi meg azért lett cserélve, mert olyan, mint a Rigáé...súbertű nélküli...
                      Nah nem húzlak tovább a motor ez:
                      Click image for larger version

Name:	111.JPG
Views:	1
Size:	180.7 KB
ID:	146095Click image for larger version

Name:	112.JPG
Views:	1
Size:	153.5 KB
ID:	146096
                      1933 New Imperial Model '30' 250cc OHV
                      Ez már a '36 os kiadás blokkja, pár apróságban különbözik(himbatok pl.), de a '33asé pont olyan, mint amit te tettél fel:
                      Click image for larger version

Name:	xcufno5dd3.jpg
Views:	1
Size:	91.4 KB
ID:	146097
                      Közben találtam még a '33 as blokkjáról is közeli képet:
                      Click image for larger version

Name:	stroj_zoom_22285.jpg
Views:	1
Size:	187.6 KB
ID:	146098
                      Mégis angol amúgy: http://cybermotorcycle.com/euro/brands/new-imperial.htm

                      Megérné foglalkozni vele...akár replika szinten is
                      http://zabytkowemotocykleirowery.pl/new_imperial/en
                      http://www.eurooldtimers.com/eng/gal...0-250-ccm.html
                      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 júl. 31, 23:43.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Olyan AJS felépítményre gondolok, amit a '20/'30-as években készülhetett.
                        Tehát a 30-as éveket azért eltaláltam... Jó feladvány volt! Köszönjük!

                        Komment


                          Én tudom mi ez! Ráment 3 napom, de megvan.
                          Köszi szépen a sikeres nyomozást! Nagyot lendítettél.. Elég jól néz ki így a felépítménnyel együtt.

                          Komment


                            Wsievers gratulálok ! Gratulálok a kitartásodhoz , megfigyelésedhez , nem semmi ! És nem egy túlságosan sűrűn előforduló márka !

                            Komment


                              zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Wsievers gratulálok ! Gratulálok a kitartásodhoz , megfigyelésedhez , nem semmi ! És nem egy túlságosan sűrűn előforduló márka !
                              Én is Gratulálok a sikeres és kitartó kereséshez...

                              CZsoltinak innen üzenem, hogy: -nem csak a Jawa oldalt kellene összefoglalni Wsievers-nek, hanem a ritka és majdhogynem fellelhetetlen márkák sikeres kutatója címet is ráruházhatjuk

                              Respect!

                              Üdvözlettel...

                              Komment


                                Végre eljött az én időm!Az orvos azt tanácsolta hogy a kánikullába ne menjek ki!Most már tombolhatok!Csepergő eső a levegő 21 fok a víz17 fok!HURRÁ!...tiszta Hawai!!!!!
                                Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2015 aug. 18, 10:54.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X