Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Üdv , mindenkinek !

    Bocs hogy belevau a litániába , csak egy kérdés a forumtársakhoz ...

    Nem tudja valaki mi van S.TZ. 350 , sinter, Apacsavo , TZ, Dafko54,Demeter, tonybacsi olv.társakkal? régen hallattak magukról .

    Komment


      ...................................................

      Komment


        taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ...................................................


        1 kép
        Igen---van úgy,hogy az ember beleszalad egy balmenetbe....és hasonló a végkifejlet...
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mindenkinek szivesen segített, de nem fogadott el szivességet
          Én is sokszor ráfáztam már, és állapítottam meg újra, hogy az ingyen munkánál nincs drágább.

          Komment


            Amikor még ifjabb voltam és a munkahelyeken brigádokban dolgoztunk,sok munkatársam házat épített és akkor az volt a szokás közöttünk,hogy minden fizetség nélkül mentünk,sokszor még hívás nélkül is segíteni egymásnak.Volt amikor alapot ástunk,vagy betonoztunk,vagy planíroztunk,falaztunk,vagy csináltuk ami éppen következett.Nem esett ott egy szó sem fizettségről,esetleg főtt a bográcsban valami és előkerült egy rekesz sör.Nem tartottuk számon azt sem,hogy ki és mennyit dolgozott,mert tudtuk,ha bármelyikünknek szüksége lesz segítségre az vissza fogja kapni.Azután vagy visszakaptuk,vagy sem egyáltalán nem volt fontos,mert az egész önzetlenül történt,nem számított az idő,mert fiatalok voltunk,bíztunk a jövőben és összetartottunk.A műhelyem alapja is a brigád segítségével készült,igaz az alapot magam ástam ki és körbe is zsaluztam,de a brigáddal egy nap alatt kibetonoztuk.Volt olyan a csapatban,akinek soha nem adtam vissza a munkát,mert nem kért meg semmilyen segítségre de,ha kért valaki akkor mentem és csináltam amit éppen kellett.

            Soha nem éltem a pénz rabságában és napjainkban sem a legfontosabb a számomra,természetesen valamennyi kell a megélhetéshez,de harácsolni semmi értelme,mert az élet véges és a hátrahagyott javakat az utódok már nem nagyon fogják becsülni kivétel,ha aranyrudakról van szó a többi meg megy a levesbe.

            Tudom már más világ van,itt már a munkának se értéke,se becsülete,a pénz az úr és nem is szeretem ezt a világot.

            Már pénzért nem akarok senkinek sem dolgozni,elsősorban azért,mert nem szeretek vitatkozni azon,hogy mennyit ér az életemből egy óra,általában nagyon alul értékelik.Nagyon szívesen ajándékozok azonban az életemből egy,sőt több órát is azoknak,akiket arra érdemesnek vélek,éppen ezért egy jó embernek csinált akármit is én inkább ajándék munkának neveznék,mint ingyen munkának,az ajándék meg ajándék,azért ne várjon senki semmit cserébe.

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              .Nagyon szívesen ajándékozok azonban az életemből egy,sőt több órát is azoknak,akiket arra érdemesnek vélek,
              Szívemből beszélsz!
              Soha nem szerettem fizetségért dolgozni ,erőszakkal kapattak el,hogy ne tartozzanak,azoknak nem is szívesen dolgozom.Sajnos nem értik a mai emberek,miért "segítek"egy biciglit kapát meghegeszteni....fizetni akarnak...nem értik miért,sokszor mondtam segítsd vissza másnak akin te tudsz segíteni ,hát nem lett mozgalom belőle..
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Már pénzért nem akarok senkinek sem dolgozni,elsősorban azért,mert nem szeretek vitatkozni azon,hogy mennyit ér az életemből egy óra,általában nagyon alul értékelik.Nagyon szívesen ajándékozok azonban az életemből egy,sőt több órát is azoknak,akiket arra érdemesnek vélek,éppen ezért egy jó embernek csinált akármit is én inkább ajándék munkának neveznék,mint ingyen munkának,az ajándék meg ajándék,azért ne várjon senki semmit cserébe.
                Azt hiszem, ahhoz hogy valaki eddig a bölcseségig el tudjon jutni, ahhoz kell egy élet tapasztalata!

                Komment


                  Szervusztok Barátaim!

                  Tudom,rég nem szóltam hozzá egy témához sem, -inkább csak olvasgatni szoktam- most mégis meteszem.

                  Miután egy népi bölcsesség szerint "a legjobb üzletek a kocsmában köttetnek" ezért itt,a mi kis virtuális kocsmánkban szeretném,egy jelképes összegért felajánlani a fiam megunt játékszerét!

                  Az alábbi képeken szereplő Piaggio Ape 50 karosszériától szeretnénk megválni! Erősen korrodált,de javítható állapotban van. 1968-as évjáratú és csak az van,ami a képeken látható.
                  Mindenképpen megválunk tőle,de méh telepre sajnálnám leadni.
                  Éppen ezért az ára legyen mondjuk 10 000.-huf,ami természetesen a fiamat illeti.
                  Az ape Gyömrőn található én a 06 30 636 77 18-as számon vagyok elérhető,van viberem is,ott több képet is tudok küldeni!
                  Köszönöm,hogy elolvastátok!
                  Szép napot! Zs.

                  Komment


                    Utolsó pillanatra maradt,de fontos hogy kész legyen a tél beállta előtt.. ezért hozzáfogtam a sufnim bővítéséhez. Mai nap 6 óra tevékenykedéssel közel kész a szerkezet. Persze az is fontos a haladás szempontjából,hogy azoknak az alkatrészeknek az előkészítésével (festés) haladjak.. amelyekkel télen tudok bíbelődni.. s akkor már csak szerelgetni kell.

                    Komment


                      Igért képek a Cezetáról. Meglepően csendes,zörejmentes motorral, s igen könnyen indult,szépen járt.

                      Komment


                        Ami élmény volt: Befejeztem s utána beüzemeltem a kis negyed literes angolt. A karburátort "kicsit" nagynak találtam a 28-as átmérövel,de gyógyítás után gyönyörűen üzemelt. Gyógyítás: a súberen lehet átmentek autóval és elhalott...eltört... présformát készítettem,és helyreigazítás után összehegesztettem.. Magam is meglepődtem,de tökéletesre sikerült. Menetpróbán jól teljesített,igen nyomatékos és kifejezetten jól gyorsuló gép.. a Simson 250 kortársa de kb 2x-es teljesítményt ad érzésre.. Tetszik az angol formavilág.. de szerelgetés közben hiányzott egy második hüvelykujj a bal kezemről... szerencsére mással megoldottam..

                        Komment


                          Egy ilyen cseszkoszlovenszkij gépen hogy megy mondjuk egy gyertyacsere vagy porlasztó tisztítás?
                          Bevallom van némi ferdeség az agyamban mióta Trophym van, és ezek is egyre jobban tetszenek (Manet, Tatran, Cezeta)
                          De némiképp borsódzik a hátam mikor visszagondolok pl. a Honda Pal robogómra. Amit elég gyakran kellett babrálni, és egy egyszerű gyertyacsere kedvéért le kellett vetkőztetni az egész szörnyűséges alkotmányt. Amikor ellopták, csak a csomagtartójában lévő kombinált fogót, csavarhúzókat és gyertyakulcsot sajnáltam.
                          Ennek az oldlán lévő nyíláson keresztül milyen mutatványokat lehet megejteni?

                          Komment


                            Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            hiányzott egy második hüvelykujj a bal kezemről... szerencsére mással megoldottam..
                            ......akarjuk tudni?

                            Komment


                              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az normáéis hogy minden fekete de a tank kék?
                              Amúgy meg nam angol ha megnézed a vázona az adattáblát Nürnbergben gyártották!

                              Komment


                                Vegyes minden: Üzleteltem a Horexet.. s az idén nem értem rá motorozni vele.. pedig már a harmadik akksit vettem hozzá.. azok más motorokban kötöttek ki. Most várom a negyediket. Párlatokat készítek fűtéskompenzációra.. Persze a a megfelelő mennyiségű fát is sikerült felhasogatni. A hárombetűs bajorból is kigurult pár.de kép nem készült..mert olyan mint a többi.. a kivétel 250-esről persze.. Az MZ-ből a 9.-ig top is kirepült,most két újabb darab gyógyulgat lassan. Szezon vége felé járunk,az őszi munkáknak lassan vége.. de ettől függetlenül lehet a tél is zsúfolt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X