Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Horex motorkerékpár szerelése, teleszkóp, küllőzés, stb.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egyoszlopos Bosch
    Ez ugyanaz, de méréstechnikailag érthetőbben
    Click image for larger version

Name:	f_regler0_2.jpg
Views:	221
Size:	28.1 KB
ID:	223213

    Komment


      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      méréstechnikailag
      Remélem nem untatok senkit, akit egy kiss villamosság nem érdekel az lapozzon...

      Viszonylag egyszerüen ki lehetne szűrni, hogy a dinamónál vagy a szabályzónál van a hiba. A dinamót egyszerüsített mérésekkel jól lehet vizsgálni.
      Mérni kell a gerjesztést és a teljesítményt. Ezt a két mérést próbáltam a képeken szemléltetni.
      wsievers, szelkakas és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        Na mik a hírek?
        Felraktram a bezintartályt, persze a csapok folytak. Gumi tömitést készitettem a vizzsákokhoz , nem egyet merthogy Junak csapok és tizedre kellene az átmérőt köszörülni a tank meg két csapos
        Egyedül nem tudom kitolni és sztenderre rakni Szobában inditom Mindemellet beteg vagyok, homloküreg gyulladás he4tek óta, lábujjam körmöm fáj, talpamon tyúkszem Mit panaszkodjam még?
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mit panaszkodjam még?
          Türelem, kitartás, egyszer minden rendbe jön.

          Komment


            szelkakas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Elkészültem a házi könyökökkel, elküldtem krómozni.
            Sehol nem találom hogy lehet egy magán üzenetre válaszolni

            Tévedés lehet, mert soha nem volt tartalék könyökcsövem
            Vidd vissza nekik! Én telefonon reklamáltam hogy a friss csavarokról jön le a króm és motoros körökben sokan panaszkodnak a silány munkájára
            Mondta a mester vigyem vissza
            Persze majd pár csavarral autózok
            De a lényeg, hogy ne szényenlősködj. Ha volt ott anyag és nem csiszolta volna lyukasra, csinálja meg újból
            Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2020 júl. 01, 15:31.

            Komment


              Nagyon apróság kivételével összeállt a Horex. Haver ráért ma, kitoltuk az udvarra, merthogy az előszobában emelgetni kell a gépet a kanyarokban
              Indulgat is elég jól, egész más hangja van a szabadban mint a szobában
              Erre a napra vártam sok éve
              Aztán pofáraestem
              Haver tartja a motort, és nem birtam felrakni a lábaimat a lábtartóra, a sebváltórol nem is beszélve
              Bassza meg, elbőgtem magam hogy igy tönkrementem
              Haver ment vele egy kört az udvaron, szép látvány volt, de engem elkeseritett. Itt a Horex feliratos trikóm, a 47 éves AGV sisakom a hasonló korú motoros szemüveggel. Mennek is vissza a helyükre

              Jobbakat nektek!

              Komment


                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                és nem birtam felrakni a lábaimat a lábtartóra, a sebváltórol nem is beszélve
                Majd megdöglök úgy fáj a bokám. Hosszúra kötöttem a masnit a cipőn beakadt a váltókarba kiakartam akasztani menet közben,sikerült csak alátörte a lábfejem.Ne búsulj akkor is sikerült talpra állítanod a kedvencedet,most te következel.
                Ekkora akarattal az is összejön !
                Jankó51 és sepy kedvelte ezt.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  sikerült csak alátörte a lábfejem.
                  Sajnálatos, de ha hosszú idő, egyszer csak meggyógyul. A gömbcsukló meszesedést nem hiszem hogy vissza lehet forditani.
                  Odaállok én szinte naponta és próbálom feszegetni a lábam, de jobban fáj mint javulna
                  Találni kellene egy sebészt aki kézi köszörűvel kissé kiszedne a forgó körül

                  Komment


                    Lehet felszállási technikát kell váltani. Néha én is keresgélem a földön a pupot magaslatot vagy csomaggal emelem a nadrág szárát!

                    Komment


                      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Lehet felszállási technikát kell váltani. Néha én is keresgélem a földön a pupot magaslatot vagy csomaggal emelem a nadrág szárát!
                      Nagyon jó megoldás sztenderre állított motorra felülni és onnan lelökni,stabil megoldás egyre többször gyakorlom....a másik a sepitől tanult,oldaltámaszra állított motorra is jóval könnyebb a felszállás.
                      zahi kedvelte ezt.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        keresgélem a földön a pupot magaslatot
                        Valamikor 30 éves korom táján lovagoltam pár évig. Amikor már elég jól ment én/mi voltunk a menők és röhögtünk a kezdő nyavalygókon akiknek kis lépcsőt állitottak a ló mellé hogy fel tudjanak mászni rá
                        Nehogymár egy alu házilétrát hordjak a motoron

                        Tegnap bepöccentem hogy milyen vén szar lettem
                        Mentem volna a boltba, a cuccok elfértek egy nagyobb oldaltáskában
                        Nehogymár ne toljam ki a Simsont ilyen jó időben. A víz is kivert mire mégiscsak elmentem vele majd hazaértem szerencsésen
                        Valahogy nem olyan laza már a motorozás

                        A Horex esetében nagyon szét kell raknom a lábam ami gond és nagyon rövid a nyereg lábtartó távolság. Mivel nem egy alacsony növésű vagyok, szinte gugolok a motoron. Ilyenkor már nehéz a lábamat emelgetni a fék/sebváltó kezeléséhez
                        zahi kedvelte ezt.

                        Komment


                          Nekem meg az a problémám elég mély növésű vagyok és az évek múlásával csak rövidül a lábam. Ne add fel sűrűbben kell ha nehezen is de fel pattanni a Fecskére.

                          Komment


                            Én hülye szerencsétlen farok!
                            Egy rudacska , benne m5 csavar tartja a gyujtás deklit. A rudacska préselve van az alaplahoz, persze elengedett alig birtam a csavart kitekerni mert forgott a tartó rúd is
                            Lebontottam minden drótot és majd meghegesztem, godoltam
                            IK, meg is hegeszetettem, de egy szegecset is le kellett fúrni. Nem figyeltem, megsértettem a dinamó állórész tekercsét
                            Gondoltam ma visszanyomom azt a szegecset amikor vettem észre a hibát.
                            4 tekercs van, szerintem egyszerre rakták be mert olyan rövid drótokkal vannak összekötve a tekercsek. Van tartalék!
                            Most mindent ki kell csavarni, forrasztani és mittomén még mi
                            Hogy lehettem ilyen barom
                            Amikor hegeszetettem/odapöttyintettem, akkor raktam egy védőlemezt a tekercshez, ne égjen meg
                            A kibaltázott idegesség!

                            Komment


                              Én hülye figyelmetlen farok
                              Egy menetes rudacska tartja a gyujtásdeklit, ami préselve van az alaplaphoz. Elengedett, alig tudtam a csavart kitekerni mert forgott a rúd is
                              Lebontottam minden drótot, vizes rongy ahova kellett, védőlemez a tekercshez és odapöttyintettem
                              Click image for larger version  Name:	tarto.JPG Views:	0 Size:	346.2 KB ID:	223758
                              Elötte le kellett fúrni egy szegecset is
                              Lefúrtam, de alatta volt a dinamó állórész egyik tekercse. Persze nem védtem és a 4mm-es fúró megsértette a tekercset
                              Van tartalék, de elég nyűgös egy tekercset kicserélni
                              Hogy lehettem ilyen barom?!
                              Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2020 júl. 15, 18:28.

                              Komment


                                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Hogy lehettem ilyen
                                Megesik az emberrel ,hogy elszúr dolgokat !Sebaj még-jobb lesz mint előtte.
                                Jankó51, Atti69 és 2 további látogató kedvelte ezt.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X